Domy szkieletowe

to rodzaj konstrukcji budowlanej, gdzie struktura nośna budynku składa się z drewnianego szkieletu, który stanowi ruszt nośny.

Poniżej przedstawiam niektóre zasadnicze cechy i zalety domów szkieletowych:

Zalety budownictwa drewnianego:

Tag-priceCreated with Sketch.

Mniejszy koszt inwestycji

W porównaniu do tradycyjnej konstrukcji murowanej oszczędności w zakupie materiałów wynoszą do kilkudziesięciu procent.

Hour-glassCreated with Sketch.

Szybkość budowy

Domy szkieletowe mogą być budowane znacznie szybciej niż tradycyjne domy murowane. Elementy konstrukcyjne mogą być przygotowane z góry, co przyspiesza proces budowlany. Od momentu rozpoczęcia budowy do jej zakończenia nie potrzeba więcej czasu niż 6 miesięcy.

FeatherCreated with Sketch.

Lekkość konstrukcji

Drewno jest lekkim materiałem, co ułatwia transport i montaż elementów konstrukcyjnych. Ponadto, lekka konstrukcja pozwala na stosunkowo łatwe dostosowywanie projektu budynku.

ScaleCreated with Sketch.

Elastyczność projektowa

Domy szkieletowe są elastyczne pod względem projektowania. Łatwo jest wprowadzać zmiany w projekcie, co pozwala na dostosowanie domu do indywidualnych preferencji i potrzeb mieszkańców.

Light-bulbCreated with Sketch.

Energooszczędność

Domy szkieletowe można łatwo dostosować do wysokich standardów izolacyjności cieplnej. Możliwość stosowania skutecznych materiałów izolacyjnych sprawia, że te domy mogą być bardzo energooszczędne.

ToolCreated with Sketch.

Mniejsze zużycie materiałów

Budowa domu szkieletowego wymaga zazwyczaj mniejszej ilości materiałów w porównaniu do tradycyjnych metod budowlanych, co może być bardziej ekologiczne i efektywne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju.

Warto jednak pamiętać, że każdy rodzaj konstrukcji ma swoje wady i zalety, a wybór między domem szkieletowym a domem murowanym zależy od wielu czynników, takich jak lokalne przepisy budowlane, warunki terenowe czy preferencje właściciela.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą zapraszamy do kontaktu.

Działamy w województwie: warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim.